Menü
Yukarı Kaydır

Hakkında

Erken yaşta tanıştığı elektronik müziğe aşık olan İstanbul doğumlu müzisyen, yolculuğuna arkadaşları için henüz 16 yaşındayken hip-hop altyapısı hazırlayarak başladı. Lisede öğretmeninden gitar eğitimi aldı. Pek çok farklı müzik tarzıyla içli dışlı oldu fakat minimalist kişiliği onu yalın müziğe yönlendirdi. Bazen bir fotoğraftan, bazen bir filmden bazen yalnızca gün içinde karşılaştığı durumlardan ilham alan Cemre, kalıplara sığdıramadığı düşüncelerini müziği ile dışa vurmayı tercih ediyor. Gündüzleri tutkusu için, geceleri de hayalleri için prodüksiyon yapıyor.

Yakın arkadaşının ısrarı üzerine önceden yalnızca kendisi için yaptığı parçalardan birkaçını internete yükledi ve kısa sürede büyük ilgi ve olumlu yorumlar aldı. Genç müzisyenin son teklisi Vera, Anjunadeep Recommends çalma listesinde yer aldı. Solomun, Matan Caspi, Jaques Le Noir ve daha birçok güçlü isim tarafından desteklendi.

Haberler

Mixmag Türkiye'de `Okyanusun ötesindeki hikayeler`
hakkında yayınlanan haberi oku

Haberler

widerberg’ün New York Times muhabiri Ian Urbina ile birlikte hazırladığı çalışma ‘The Middlemen EP’ tüm dijital platformlarda!

Haberler

widerberg’ün Belçika merkezli müzik blogu Tanzgemeinschaft’a verdiği röportajı(EN) şimdi oku.

Haberler

widerberg'ün yeni teklisi Vera yayında! Dilediğin platformu seç ve hemen dinlemeye başla!

Haberler

Mixmag Türkiye'de "Bekanna" hakkında yayınlanan haberi oku;